Ryzyko specyficznych trudności w uczeniu się - niezbędnik nauczyciela klas 1-3

Adresat:

Wszyscy zainteresowani tematyką.

Tematyka:

Warsztat jest kierowany do nauczycieli klas I-III szkoły podstawowej. Celem spotkania jest przedstawienie najważniejszych informacji na temat ryzyka specyficznych trudności w uczeniu się (dysleksji, dysortografii, dysgrafii, dyskalkulii) u uczniów pierwszego etapu edukacyjnego. Uczestnicy spotkania zostaną zapoznani z procedurą diagnostyczną specyficznych zaburzeń rozwoju umiejętności szkolnych oraz z wybranymi metodami pracy z uczniami wykazującym trudności w uczeniu się. Ponadto przedstawiony zostanie wybór literatury, z jakiej warto korzystać podczas pracy z uczniami. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli!

Prowadząca szkolenie:

dr Ewelina Kawiak – pracownik badawczo-dydaktyczny Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Na co dzień pracuje jako nauczyciel akademicki oraz pedagog w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się diagnozą pedagogiczną dzieci i młodzieży a także prowadzi terapię trudności w uczeniu się matematyki.

Osoba do kontaktu: Agnieszka Twaróg-Kanus
Nr tel: 32 203 59 67 wew: 201 Nr sali: 75 email: atkanus@womkat.edu.pl